איך נגדל ילדים עצמאיים יותר?

תוכן עניינים

רוצה שהילד שלך ילמד אחריות ועצמאות מהי? רוצה להכניס לבית חיית מחמד שהילד ידאג לה? איזו חיית מחמד יכולה להתאים לילדים?

ילד עצמאי הוא ילד שמסתדר היטב בעולם שבחוץ וכל הורה שרוצה את טובת ילדיו ירצה להגדיל ולהעצים את עצמאותו. עצמאות נרכשת בהתמדה, לאורך זמן ותוך פעולות רבות שנותנות לילד תחושת אחריות על הסביבה שלו. דרך מצוינת להקנות לילד עצמאות היא באמצעות מתן אחריות על גידול חיית מחמד, אך באיזו חיית מחמד יש לבחור כאשר נכנסים לתוך חנות חיות?

קרדיט תמונה: מולי חיות מחמד

בחירת חיית המחמד המתאימה

בחירת חיית מחמד צריכה להתבצע לאחר שיקולים רבים, גם כדי שההתאמה תהיה תקציבית מתאימה לבית וגם מתאימה עבור הילד עצמו. ראשית יש לבחון בן כמה הילד, האם הוא מסוגל לקחת אחריות על כלב? ללכת אתו לטיולים בוקר וערב? לשמור עליו ולהעסיק אותו, לגמול אותו מצרכים? האם יש ניסיון עם כלבים טרם לכן, ובמיוחד עם גורים? אם התשובות לשאלות שליליות כדאי לבחור בחיית מחמד קטנה יותר, שמצריכה פחות אחריות אך עדיין מקנה לילד את החברה והאחריות בהתאם לגילו.

 

חיות מחמד קטנות לבית

ישנן חיות מחמד שמתאימות לגידול בבית ואינן מצריכות התעסקות רבה מידי – אוגרים שרקנים וארנבים. אם רוצים ללמד את הילדים תחושת אחריות, מומלץ לבחור דווקא בארנב כיוון שיש לו תכונות רבות שדומות לכלב. הארנב יודע ליצור קשר רגשי, מגיע כשקוראים לו והוא אוהב לשחק, להתכרבל ולקבל ליטופים. עם זאת, הוא אינו גדל לממדים גדולים, הוא מטופח ונקי, וכל חנות חיות תציע מוצרים שמתאימים לגידולו. באמצעות הארנב הילדים ילמדו אחריות על נושאי האכלה, יחס לבעל חיים ודאגה לניקיון הכלוב, זאת לצד פיתוח קשר רגשי עמוק עם הארנב.

קרדיט תמונה: מולי חיות מחמד

מה כדאי לדעת על גידול ארנב?

אחרי שכבר מוצאים ארנבים למכירה יש לקחת בחשבון שבשלב הראשוני יש להצטייד היטב כדי להבטיח גידול נוח. יש לקנות כלוב מספיק גדול עבור הארנב לשעות הלילה ולשעות שהילדים נמצאים בלימודים. הארנב חייב מסתור שכן ידוע לנו שארנבים הם חיות מחילה ,יש לרכוש לו מתקני האכלה ושתייה בטפטפת , נסורת או שבבי נייר מממוחזר או שבבי עץ שמתאים למצע לעשיית צרכים נוסיף שרותים למכרסמים נכניס בצד הכלוב שירכזו את עשיית הצרכים למקום אחד וחיסכון בהחלפת המצע.נוסיף למצע דאודורנט חול שמפיץ ריח טוב לחול וסופג אתץ הריחות של הצרכים ,יש בית חם למכרסם שהם אוהבים להתכרבל ולהסתתר יש גם מחילה אכילה וחטיפים מירקות פרות . כמו כן, מומלץ לרכוש באופן קבוע  אספסת בעיקר לגורי ארנבים וחציר חיטה ושיבולת לארנב בוגר כמובן ירקות שורש קשיחים שיסייעו לשמור על השיניים של הארנב. שיני הארנב לא מפסיקות לגדול והוא זקוק לחיכוך תמידי עם מזונות קשיחים כדי לשמור על בריאות שיניו. זאת אומרת שלא מספיק להאכיל אותו בחסה, יש לתת לו גזרים וירקות שורש נוספים לפחות כמה פעמים בשבוע.

 

הבית של חיות המחמד

אתר מולי חיות מחמד הנו הבית של חיות המחמד בישראל, עם מגוון מוצרים גדול במיוחד ומחירים אטרקטיביים באמת. אנו מציעים מגוון ייחודי של מוצרי איכות במשלוחים עד הבית ועם ייעוץ על ידי אנשי המקצוע של החנות הוותיקה. חיפשת חנות חיות שתיתן לך את הטוב ביותר? אנו במולי חיות מחמד נשמח לעמוד לרשותך, כדאי להיכנס ולהזמין ממש עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

ציוד ומזון לבעלי חיים

לא רק הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. משחר קיומנו כבני אדם, אנו נרגשים לגדל ולטפל בבעלי חיים מכל מיני סיבות. אם בעבר זה

מיטות לכלבים- כל מה שחשוב לדעת

זה לא שאנחנו ממעיטים בערכן של מיטות כלבים וחיוני מאד שתהיה אחת בבית ולו לתחושת הביטחון של הכלב, אבל כולנו יודעים איפה הכלב ישן באמת.